Brusky jsou dnes nejvyužívanějším typem elektrického nářadí k opracovávání materiálů broušením a někdy také řezáním, čí leštěním. Brusky můžeme rozdělit na brusky s uhlíkovým motorem nebo s indukčním motorem a dle použití na typy, které můžete vidět níže. Brusky s indukčním motorem jsou většinou stolní a oproti klasickým bruskám mají řadu výhod, mezi které patří nižší spotřeba elektrické energie a delší životnost, nižší hlučnost a vyšší spolehlivost. Nabízíme Ván brusky značek DeWALT, Proma, Extol, Scheppach a další, které patří k předním výrobcům elektrických brusek určených pro různá použití od hobby i profi použití.
Oscilační brusky jsou nazývány také jako multifunkční nářadí, protože Vám umožní jediným nástrojem opracovat a finálně upravit jakýkoli materiál či výrobek. Jedná se o kombinaci brusky, řezačky, škrabky a další, vhodnou pro použití na dřevo, plasty, kovy, keramiku a jiné materiály.
Brusky pilových kotoučů známé také jako ostřičky slouží ke kvalitnímu ostření pilových kotoučů pro ruční a stolní kotoučové pily, pily na palivové dřevo a jiné.
Brusky na kulato a plocho jsou určeny k přesnému broušení povrchů rovných a rotačních ploch.
Brusky na sádrokarton jsou vybaveny dlouhým madlem a říká se jim také brusky s dlouhým krkem. Jsou určeny k úpravě povrchů zatmelených sádrokartonových desek, ale také se dá použít k vyrovnávání a úpravě ploch jako jsou omítky, dřevo a izolační materiály.
Brusky na vrtáky jsou určeny k broušení vrtáků na dřevo i kov a mají možnost nastavení úhlu pro veškeré typy spirálových vrtáků.
Excentrické brusky jsou vhodné pro velmi jemné zabrušování, protože po sobě nezanechávají stopy a jsou vhodné i na zaoblené povrchy, jako jsou například karoserie aut. Využijete je na broušení prohnutých nebo vypouklých povrchů, dřeva a lakovaných povrchů, k odstranění rzi z karoserie auta a také k začištění materiálu po brousení jinou bruskou.
Kartáčové brusky se používají k broušení, hlazení a leštění strukturování ušlechtilé oceli, litiny, hliníku, plastu a mnoha dalších aby se odstranily otřepy materiálu. Využití naleznou v řemeslné a průmyslové výrobě.
Leštící brusky nebo také leštičky se používají na finální úpravu povrchu po broušení a čištění kovových, lakovaných i dřevěných povrchů. Nejvíce se využívají k leštění, konzervaci a ošetření laku karoserie vozidel.
Pásové brusky jsou skvělým pomocníkem při broušení a hlazení dřevěných, umělohmotných i kovových rovných ploch. Materiál obrušují pomocí pohybujícího se brusného pásu velmi rychle a efektivně.
Přímé brusky jsou vhodné do špatně přístupných a úzkých míst a můžete je použít snad na všechny materiály dle použitého nástroje. Do sklíčidla přímé brusky můzete upnout jakékoliv stopkové brusné a řezné nástroje. Přímé brusky lze použít pro opravářské a modelářské práce, ale také k broušení, gravírování či preciznímu opracování materiálu.
Stolní brusky jsou určeny k pevnému připevnění k povrchu, převážně k pracovnímu stolu. Jsou určeny k ostření nožů, řetězů pil, vrtáků a dalších dílenských nástrojů, ale také k broušení a leštění obrobků z kovu, dřeva či plastu.
Úhlové brusky neboli kotoučové se dle použitého kotouče dají použít k řezání, broušení a také k leštění nejrůznějších materiálů, mezi které patří kovy, dřevo, plasty a veškeré stavební materiály, jako je kámen, beton, keramika a další. Jsou skvělým pomocníkem při dělení plechů, profilů a jiného materiálu.
Vibrační brusky obrušují materiál pomocí brusného papíru. Jsou ideální hlavně na broušení dřeva, ale někdy také kovu a jiných materiálů. Jsou nejlepším řešením pro nejjemnější vybroušení a rychlou práci. Používají se na broušení latí, desek a podobně k odstranění starého nátěru laku.
Při výběru brusky je důležité zaměřit se hlavně na příkon motoru, protože pokud plánujete brousit tvrdé materiály, potřebujete také brusku s vyšším příkonem aby se nezasekávala a nepřehřívala. Dalším důležitým parametrem je typ úchopu brusky a také hmotnost. Bruska může být obouruční nebo jednoruční. Jednoruční brusky jsou vhodnější k broušení malých ploch, rohů a hran, jsou lehhé a dobře se s nimi manipuluje, ale nejsou tak výkonné jako brusky obouruční. U obouručních brusek platí, že čím je bruska těžší, tím vynaložíte méně síly pro přesný řez. Obouruční se hodí pro práci ve vodorovné poloze.
V naší nabídce naleznete brusky s širokou nabídkou typů, značek a bohatých vlastností, ze kterých si jistě vybere každý. Pro všechny brusky zakoupené u nás naleznete příslušenství k danému typu brusky. Stačí si jen vybrat. O radu při výběru, koupi či platbě nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám pomůžeme.